Kategorie
Informacje

SKUP AUT, TO NIE SKUP ZŁOMU

W pierwszym wpisie chciałbym wyjaśnić na czym polega skup samochodów w takiej formie, w jakiej my się tym zajmujemy w skup-aut-krakow24.pl.

Wielu ludzi myli skup aut ze skupem złomu, czyli popularnymi złomowiskami. Są oczywiście firmy skupujące pojazdy do demontażu, jednak nasza działalność polega na zupełnie czymś innym. Odkupujemy wyłącznie auta nadające się do dalszej odsprzedaży. Działamy jak wszelkie komisy samochodowe, z tą różnicą, że nie bierzemy aut w komis i osoba chcąca pozbyć się pojazdu nie czeka na finalnego klienta, a co za tym idzie – nie czeka na pieniądze. My auto odkupujemy za gotówkę. Możemy również zapłacić w innej, dowolnie wybranej formie – przelew, wpłata wraz z klientem w banku itp.

Reasumując – samochody nadające się na złom, auta stare, zmęczone, skorodowane (najczęściej roczniki starsze niż 2000r.) należy odsprzedać stacjom demontażu pojazdów. My takich samochodów nie kupujemy, gdyż nie zajmujemy się kasacją i demontażem aut na części.

Kupujemy za to najchętniej auta w dobrym stanie technicznym i wizualnym, z udokumentowaną historią, pochodzące z polskich sieci dealerskich. Oczywiście samochody uszkodzone, nadające się do naprawy, w miarę młode są przez nas równie poszukiwane.

W kolejnych wpisach przedstawię wiele innych aspektów związanych z odsprzedażą aut, zwrócę uwagę na zagrożenia, o których istnieniu wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy.